Czy strona internetowa musi być responsywna? Czy social media sprzedają?

Każda firma, która sprzedaje w Internecie lub może w nim znaleźć potencjalnych klientów (większość?), powinna inwestować w swoje podstawowe wirtualne wizytówki: stronę www i profile w mediach społecznościowych.

STRONA INTERNETOWA musi być responsywna?03

W przypadku strony internetowej, trzeba wziąć pod uwagę zachowania użytkowników. Coraz więcej czasu spędzamy na smartfonach i tabletach, zatem responsywna, dostosowująca się do szerokości ekranu każdego urządzenia witryna, powinna powoli stawać się standardem.

Około 90% Polaków w wieku 15-29 korzysta ze smartfonów. Z badań przeprowadzonych w 2015 roku przez Google wynika, że połowa internautów zamyka stronę internetową, która niepoprawnie się wyświetla*. To sporo, prawda?

04Niemniej istotna jest treść, którą znajdziemy na danej stronie. Jeśli nie odpowie ona na nasze pytania – prawdopodobnie już na nią nie wrócimy. Jeśli nie będzie nam do niczego przydatna – nie będziemy jej odwiedzać. Ja też reaguję alergicznie na czysto sprzedażowe komunikaty.

Dlatego nawet na stronie internetowej musimy użytkownika wciągnąć w historię, dzięki której chciałby usłyszeć, co masz mu do zaoferowania, co dzięki temu produktowi czy usłudze osiągnie i dlaczego to Tobie ma zostawić swoje pieniądze.

SOCIAL MEDIA sprzedają?

Jeżeli chodzi o social media, powinniśmy pamiętać o tym, że dla większości klientów jest to podstawowe źródło informacji, opinii o produktach czy usługach. Kontakt z firmą coraz częściej odbywa się za pomocą profilu na Facebooku.

W social mediach mamy też okazję do nawiązania z klientami bardziej luźnych, przyjacielskich relacji. Nawet, jeśli bezpośrednio nie sprzedajemy, to budujemy wizerunek i zaufanie, które z kolei przekłada się na stosunek do marki i większej chęci kupienia produktu/usługi właśnie u Ciebie.05

Jednak jeśli znowu, nie zainteresujemy, nie damy wartościowej treści użytkownikom – nie oszukujmy się – nie będą oni na nią reagować.

To tylko wierzchołek pozornych oczywistości, z których na co dzień, prowadząc strony czy profile, często nie zdajemy sobie sprawy.

Zachęcam Was do śledzenia kolejnych postów – krok po kroku będziemy przechodzili do szczegółów związanych z różnymi dziedzinami marketingu internetowego, w tym odnoszących się do www jak i social mediów.

Zapraszam i pozdrawiam!

KR.

________________

* P. Walencik, Zanim stworzysz aplikację mobilną, “Marketing w praktyce” 2015, nr 7 (209), s. 47.

Zgadzasz się ze mną?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close